چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨
رسول خدا (صلى الله علیه وآله) فرمود: «شعبان ماه من است و رمضان ماه خداست; هر کس یک روز از ماه مرا روزه بدارد، من در قیامت شفیع او خواهم بود و هر کس، دو روز از آن را روزه بگیرد، خداوند گناهان گذشته اش را مى آمرزد و هر کس که سه روز روزه بدارد، به او گفته مى شود (از گناهان پاک شده اى) اعمالت را از ابتدا شروع کن».
فرهنگی
 
گزارش تصویری
برگزاری شورای فرهنگی دانشگاه با موضوع « بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب »
برگزاری شورای فرهنگی دانشگاه با موضوع « بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب » شورای فرهنگی دانشگاه با عنوان اولین نشست تخصصی در خصوص « بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب » با حضور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در این دانشگاه و سایر اعضاء در سالن کنفرانس واحد رشت برگزار شد.
١٣٩٨/٠٢/٠٤
به مناسبت نیمه شعبان
مراسم جشن « شمیم انتظار »
مراسم جشن « شمیم انتظار » مراسم جشن « شمیم انتظار » به مناسبت نیمه شعبان عصر دیروز (2 اردیبهشت) در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.
١٣٩٨/٠٢/٠٣
برخی از اعمال مستحبی
شب و روز نیمه شعبان
شب و روز نیمه شعبانشب نیمه شعبان، شب بسیار مبارکى است. و روز نیمه شعبان، روز ولادت باسعادت امام دوازدهم حضرت مهدى، حجّة بن الحسن صاحب الزمان (عجّل الله تعالى فرجه الشریف) است.
١٣٩٨/٠١/٣١
از منظر آیت الله مکارم شیرازی
هویت دینی حضرت علی اکبر(علیه السلام)؛ برترین الگو برای جوانان
هویت دینی حضرت علی اکبر(علیه السلام)؛ برترین الگو برای جوانانمفهوم شناسی «هویت دینی»/ حق گرایی و باطل ستیزی حضرت علی اکبر(علیه السلام)؛ تجلی کامل هویت دینی/ خوش خلقی؛ مهترین رهیافت هویت دینی/ شکوه هویت دینی علی اکبر(علیه السلام) در سایۀ ولایت پذیری/ شهادت طلبی علی اکبر(علیه السلام)؛ تجلی صیانت از هویت دینی
١٣٩٨/٠١/٢٨
حجت الاسلام و المسلمین صفوی:
امروز سپاه استانی، ملی و حتی منطقه ای فکر نمی کند؛ بلکه جهانی می اندیشد
امروز سپاه استانی، ملی و حتی منطقه ای فکر نمی کند؛ بلکه جهانی می اندیشدحجت الاسلام والمسلمین صفوی: آبیاری نهال سپاه با خون خودش بود. امروز سپاه استانی، ملی و حتی منطقه ای فکر نمی کند؛ بلکه جهانی می اندیشد.
١٣٩٨/٠١/٢٦
به مناسبت میلاد سه سردار کربلا
برگزاری مراسم سخنرانی در حسینیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت
برگزاری مراسم سخنرانی در حسینیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشتبه مناسبت میلاد سه سردار کربلا مجلس سخنرانی در حسینیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.
١٣٩٨/٠١/٢٤
در ضیافت ماه مبارک رمضان/
فرصتی برای حضور در ديدار دانشجویی با رهبر معظم انقلاب
فرصتی برای حضور در ديدار دانشجویی با رهبر معظم انقلابدانشجویانی که تمایل دارند در دیدار ماه رمضان با مقام معظم رهبری و افطار در بیت ایشان شرکت کنند در سایت didar.nahad.ir ثبت‌نام کنند.
١٣٩٨/٠١/٢٤
در 19فروردین هر سال مطرح می شود/
درباره شرف شمس چه می دانیم؟!
درباره شرف شمس چه می دانیم؟! کمتر کسی است که در روزهای نزدیک شدن به ۱۹ فروردین عبارت «شرف الشمس» را نشنود. حتی در این سال ها انواع و اقسام آگهی ها برای پیش ثبت نام (!) حکاکی انگشتر در این روز هم بر روی دیوارهای شهر دیده می شود.
١٣٩٨/٠١/١٩
به مناسبت ماه شعبان/
فضیلت ماه شعبان + گزیده اعمال مخصوص این ماه
فضیلت ماه شعبان + گزیده اعمال مخصوص این ماهماه شعبان ماه پیامبر خداست و روزه و استغفار و صلوات در این ماه از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
١٣٩٨/٠١/١٧
گزارش تصویری
بازدید دانشجویان واحد رشت از مناطق عملیاتی جنوب
بازدید دانشجویان واحد رشت از مناطق عملیاتی جنوب240 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از مناطق جنگی جنوب دیدار کردند.
١٣٩٧/١٢/٢٦
از اعمال ماه رجب؛
لیلة الرغائب
لیلة الرغائباوّلین شب جمعه ماه رجب را «لیلة الرّغائب» گویند.
١٣٩٧/١٢/٢٢
احکام دو دقیقه ای
زمان و مکان اعتکاف
زمان و مکان اعتکافاعتکاف زمان معینی ندارد. و باید در مسجد برگزار شود.
١٣٩٧/١٢/٢٠
بخش اول
شرح دعای یا من أرجوه لکل خیر
شرح دعای یا من أرجوه لکل خیریکی از اعمال ماه رجب، دعای معروف و پر فضیلت ماه رجب(یا من أرجوه لکل خیر...) است که معمولاً مؤمنان آن را بعد از نمازهای واجب می‌خوانند و به وسیله آن نورانیت مضاعفی می‌یابند.
١٣٩٧/١٢/١٩
خطاب به ملت ایران
بیانیه «گام دوم انقلاب»
بیانیه «گام دوم انقلاب»بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان که به‌مثابه منشوری برای «دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» خواهد بود و «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» را رقم خواهد زد.
١٣٩٧/١٢/١٨
احکام/
شرایط افراد صدقه‌گیرنده
شرایط افراد صدقه‌گیرندهچه کسانی می توانند صدقه بگیرند؟
١٣٩٧/٠٨/١٢

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>