امام علی علیه السلام : پاداش رزمنده شهید در راه خداوند بالاتر از پاداش انسان پاکدامنی نیست که توان انجام گناه ( را دارد ولی خود را ) آلوده نمی سازد . انسان پاکدامن نزدیک است که فرشته ای از فرشتگان الهی گردد . ( نهج البلاغه ، حکمت 474 )
اخبار > مفتي سعودي: تظاهرات در دفاع از غزه حرام است!
 


  چاپ        ارسال به دوست

مفتي سعودي: تظاهرات در دفاع از غزه حرام است!

مفتي سعودي: تظاهرات در دفاع از غزه حرام است!
 
مسلم است شيعيان عراق همگام با ديگر شيعيان اقدام به دفاع از فلسطينيان مي‌کنند، عراقي‌ها بدانند اگر قدم در راه شيعيان ايراني بگذارند با مجازات ما مواجه خواهند شد!

«عبدالعزيز آل الشيخ» مفتي اعظم عربستان سعودي در جديد ترين فتواي خود اعلام کرد که برگزاري هرگونه تظاهراتي در دفاع از غزه بدعت به شمار مي رود از همين رو اقدامي حرام است!

روزنامه "عکاظ" چاپ عربستان سعودي ضمن اعلام اين خبر، در ادامه به نقل از وي نوشت: ما در اين روزها در کشورهاي مختلف اسلامي و حتي غير اسلامي در جهان شاهد برگزاري تظاهرات هاي مختلفي تحت عنوان "روز خشم" هستيم که در دفاع از غزه برگزار مي شود. به نظر بنده اين گونه رفتارها "رفتار آشوبگرانه" به شمار مي رود لذا شرعا حرام است.

لازم به ذکر است، پيش از مفتي اعظم سعودي، «صالح اللحيدان» ديگر مفتي سرشناس وهابيت در عربستان نيز در فتوايي مشابه، برگزاري هرگونه تظاهراتي در دفاع از ملت مظلوم فلسطين را شرعا حرام دانسته بود که باعث به وجود آمدن فساد مي شود.

وي در اين باره گفته بود: برگزاري چنين تظاهراتي مانع ذکر خداوند مي شود و مردم را به فساد مي کشد لذا شرعا حرام است!

نکته قابل توجه در اظهارات اين دو مفتي سعودي، شباهت فتواي آنان به فتواي صادر شده از سوي گروهک تروريستي – تکفيري «دولت اسرائيلي عراق و شام» موسوم به "داعش" است.

"داعش" اواخر ماه مبارک رمضان با صدور بيانيه اي اعلام کرده بود که هر کس در روز قدس شيعيان شرکت کند، مرتکب فعل حرام شده است و بايد مجازات شود!

در ادامه بيانيه "داعش" آمده بود: مسلم است شيعيان عراق همگام با ديگر شيعيان اقدام به دفاع از فلسطينيان مي‌کنند، عراقي‌ها بدانند اگر قدم در راه شيعيان ايراني بگذارند با مجازات ما مواجه خواهند شد!


١٧:٢٨ - چهارشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٣    /    عدد : ٣٩٤٣٠٢    /    تعداد نمایش : ٩٣٣خروج